• Wyprzedaż!
Jan Piński - Za co Żydzi powinni przeprosić Polaków - eBOOK

Jan Piński - Za co Żydzi powinni przeprosić Palaków - eBOOK

9,52 zł

Jeszcze niedawno byłoby nie do pomyślenia, aby mówić o polskiej odpowiedzialności za Holokaust – niemiecką zbrodnię popełnioną na narodzie żydowskim. Dziś coraz częściej i coraz głośniej pod adresem Polaków padają oskarżenia o współudział w eksterminacji Żydów.

Ilość

Jeszcze niedawno byłoby nie do pomyślenia, aby mówić o polskiej odpowiedzialności za Holokaust – niemiecką zbrodnię popełnioną na narodzie żydowskim. Dziś coraz częściej i coraz głośniej pod adresem Polaków padają oskarżenia o współudział w eksterminacji Żydów.


• Dlaczego te oskarżenia pojawiają się właśnie dziś?
• Jaki mają związek z żydowskimi żądaniami finansowymi, które są sprzeczne z międzynarodowym prawem?
• Czy Polska powinna wystawić Izraelowi rachunek za krzywdy, jakich polscy obywatele doznali od Żydów przez lata współistnienia?


Autor zebrał pokaźny zestaw faktów historycznych, które wskazują, że Polacy mają prawo domagać się przeprosin od Żydów i ich państwa. Należy je poznać i upowszechnić, by przeciwstawić się wmawianej nam przez lata pedagogice wstydu oraz by nie okazało się za parę lat, że jesteśmy winni II wojny światowej, a Niemcy przekroczyli nasze granice we wrześniu 1939 roku, by chronić żydowską ludność przed polskimi antysemitami.

Jan Piński
Z wykształcenia i zawodu dziennikarz. Z zamiłowania – szachista (mistrz międzynarodowy w szachach, były wicemistrz Europy juniorów). Przez blisko dekadę związany ze „starym” liberalnym, dbającym o spuściznę Stefana Kisielewskiego tygodnikiem „Wprost”. W 2009 r. był szefem programów informacyjnych TVP, gdzie zasłynął dyscyplinarnym zwolnieniem Hanny Lis. Redaktor naczelny „Uważam Rze” 2012-2015, 2015-2017 redaktor naczelny „Gazety Finansowej”, od 2016 r. redaktor naczelny „Bez Cenzury”.

Dane

Format pliku
PDF, MOBI, EPUB
Ilość stron
80
Rozmiar
1MB - 5MB
Wydawca
Bollinari Publishing House Sp. z .o o.

No customer reviews for the moment.