Henryk Skwarczyński - Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza

Henryk Skwarczyński - Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza - eBOOK

22,22 zł

Henryk Skwarczyński - ur. w 1952 w Felicjanowie. Pisarz od lat mieszka w USA. W Polsce ukazała się m.in. jego Uczta Głupców i rodzaj autobiografi i pod ironicznym tytułem Szlachcic z Koluszek w Ameryce. Autor mieszka z żoną, poetką Eglė Juodvalkė, na przedmieściach Chicago w La Grange.

1 września 1992 roku Polskę obiegła wstrząsająca wiadomość – Piotr Jaroszewicz, premier PRL-u, został zamordowany we własnej willi. Zbrodnia ta była tym bardziej zaskakująca, że dokonano jej już w demokratyzującej się Polsce. Sprawca nie został zidentyfi kowany, a sprawa z czasem ucichła.
Wiele lat później Henryk Skwarczyński, mieszkający w USA pisarz, będąc w Arizonie, otrzymuje propozycję spotkania człowieka, który twierdził, że zabił Piotra i Alicję Jaroszewiczów.
Informacje przedstawione przez rozmówcę zmuszają sceptycznie nastawionego pisarza do zrewidowania swoich poglądów. Nasuwają się bowiem pytania:
Kto zabił Piotra Jaroszewicza? Jaką rolę odegrał w tym Wojciech Jaruzelski?
Czym lub kim były matrioszki?
Jak w rzeczywistości przebiegła Polska transformacja ustrojowa?

Zabiłem Piotra Jaroszewicza to historia spotkania z domniemanym zabójcą napisana w konwencji politycznego thrillera. Jest to lektura ważna i szokująca. To zapis rozmowy przedstawicieli różnych światów. Henryk Skwarczyński to uchodźca polityczny, korespondent Radia Wolna Europa i Głosu Ameryki, który aktywnie uczestniczył w obaleniu komunizmu. N.N. to agent SB, który utrwalał system komunistyczny. To rozmowa ludzi, którzy znajdowali się po dwóch stronach barykady, a teraz – paradoksalnie – odkrywają wspólną
prawdę. Prawda ta jest niewygodna dla wielu prominentów w kraju, dlatego nie jest ujawniana. Nie znajdziemy jej też w szkolnych podręcznikach. Dlatego tę książkę TRZEBA
przeczytać!

Hanna Mierzejewska, posłanka IV kadencji Sejmu z ramienia PiS-u

Dane

Format pliku
PDF, MOBI, EPUB
Ilość stron
121
Rozmiar
1MB - 5MB
Wydawca
Bollinari Publishing House Sp. z .o o.

No customer reviews for the moment.