Andrzej Witkowski Ścieżki grozy. Ze wspomnień prokuratora do spraw zabójstw. T.III

41,67 zł

Andrzej Witkowski – prokurator z 36-letnim stażem. Pracował na wszystkich szczeblach prokuratury i Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN. Specjalizował się w śledztwach o zabójstwa, doprowadzając do skazania sprawców w wielu sprawach poszlakowych. Prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa kapelana „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszki.

Ilość

„Latający dywan ewolucji” jest trzecim tomem wspomnień prokuratora ds. zabójstw.

Jak pisze Autor we wstępie: „Świat partyjnych gier, łamania prawa, niesprawiedliwości i bezeceństw rozpanoszonych władców peerelu zajrzał mi z całą swą brutalnością w oczy w toku dwóch prowadzonych przeze mnie śledztw, w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku. Jedno z nich przedstawiłem w tomie drugim książki, kolejne opisałem w przedkładanym Czytelnikowi tomie trzecim”. 

„Podstawowym zadaniem prokuratora była gloryfikacja życia poprzez służbę dobru wspólnemu społeczności ludzkiej na powierzonym mu odcinku służby. I tej reguły zawsze się trzymałem” – pisze Andrzej Witkowski. W tym tomie znowu mierzy się ze zbrodniami i podejmuje gigantyczny wysiłek, by ich sprawcy zostali ujawnieni. Równocześnie w Polsce dokonuje się przełom. Monowładza partii zostaje przełamana. Na szczeblach prokuratorskiej hierarchii zachodzą zmiany personalne, a dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość stawia przed prokuraturą nowe wyzwania. 

Dane

Format pliku
PDF
Ilość stron
396
Rozmiar
10MB - 15MB

No customer reviews for the moment.