Aldona Zaorska - Poznaj ich prawdziwe nazwiska

Aldona Zaorska - Poznaj ich prawdziwe nazwiska - eBOOK

36,11 zł

Aldona Zaorska - redaktor naczelna „Zakazanej Historii”, ceniona publicystka „Warszawskiej Gazety” i „Polski Niepodległej”. Z wykształcenia prawniczka, z powołania dociekliwa badaczka i obserwatorka życia społeczno-politycznego. Autorka bestsellerowych książek: „Sąsiedzi”, „KL Warschau” oraz współautorka wywiadu-rzeki z ks. S. Małkowskim „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Książka zrodziła się z obserwacji życia politycznego współczesnej Polski oraz dociekań, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i czy pochodzenie ma znaczenie. Powstała jako odpowiedź na wiele innych pytań, wiążących przeszłość z teraźniejszością. Dlaczego tak wiele osób rządzących Polską z nadania Stalina musiało nagle wystąpić pod innymi nazwiskami? Dlaczego prominentni twórcy wyrzekali się rodzinnych powiązań? Gdzie się podziały dzieci Bieruta, Bermana i stalinowskich aparatczyków? Kim byli i jak naprawdę nazywali się ludzie wykreowani na ikony opozycji? Jak zmieniały się ich poglądy? Czego nigdy głośno o nich nie powiedziano? Czy wszyscy opozycjoniści, dziś często hołubieni, byli nieskazitelni? A może mieli bardzo mroczne sekrety, wciąż zalegające w archiwach IPN? Czy żydokomuna to fakt czy mit, jak chcą wmówić Polakom pewne środowiska? Jakie są powiązania ludzi biznesu, mediów i kultury z komunistycznymi aparatczykami?

Książka prezentuje obraz Polski rządzonej przez komunistów, w której wszystko, nawet tożsamość ludzi, było zakłamane, a prawda głęboko ukrywana. Odkrywa karty, które na zawsze miały być ukryte.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie boją się spojrzeć prawdzie w oczy.

Dane

Format pliku
PDF, MOBI, EPUB
Ilość stron
266
Rozmiar
55 MB-60 MB
Wydawca
Bollinari Publishing House Sp. z .o o.

No customer reviews for the moment.